A Gasztrostúdiót kezdõlapomnak! | Felveszem kedvencnek!
 
 
 
Hirdetés

Recept
Vedd fel a könyvjelzőid közé a Amerikai krémes - tortaként receptet vissza
Amerikai krémes - tortaként

Van egy jó hírem és egy rossz hírem, melyikkel kezdjem? A rossz hír az, hogy hamarosan visszamegyek dolgozni és a jó hír az, hogy remélem heti egy maximum két bejegyzést sikerül majd összehozni.

Addig is ezzel a tortával szeretnék kedveskedni, azoknak, akik szeretik a krémes/habos süteménykreációkat. Legközelebb a piskóta adagot felezni fogom, mivel túl magasra sikerült.

Hozzávalók:
A tésztához:
7 tojás sárgája,
15 evőkanál víz,
25 dkg cukor,
20 dkg liszt,
3 evőkanál kakaópor,
1 cs. sütőpor

A krémhez:
2 cs. vaníliás puding (főzős),
5 dl víz (én fele-fele arányban tej-víz keverékkel készítettem),
7 tojás fehérje,
20 dkg cukor

A tetejére:
csokoládé,
tejszínhab

Elkészítés:
A tészta hozzávalóit robotgéppel jól kikeverjük, és margarinnal kikent, liszttel megszórt - közepes méretű - tepsibe öntjük (Jelen esetben tortaformába öntöttem). Előmelegített 180 fokos sütőbe 25 -30 percig sütjük. Amíg a tészta sül, elkészítjük a krémet: a fél liter víz-tejben simára keverjük a pudingporokat és - ugyanúgy, mint a pudingot - megfőzzük. A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük, és a forró pudingba óvatosan beleforgatjuk. Amikor úgy látjuk, hogy a tészta majdnem kész kivesszük a sütőből, a krémet a tetejére simítjuk és visszatoljuk a sütőbe. 10-15 percig még sülni hagyjuk, addig a sütő ajtaját ne nyissuk ki! Ha kihűlt, a tetejére tetszés szerint tejszínhabot vagy csokireszeléket rakunk.



György Ottilia receptje

Védje a környezetét és a természetet! Ne nyomtasson feleslegesen! A Magyarországi papaírfelhasználás évente 10 millió fa életébe kerül.
Libatepertős rakott tészta
Gyömbéres szójás padlizsán
Bazsalikomos -szezámmagos mozzarellakorongok
Juhtúrós tojáskrém - szendvicsre

Add a Startlaphoz

Hirdetések


Kézmûves pogácsák házhozszállítása


 
Webhosting
Honlapkészítés





Copyright Varga Media és Marketing Iroda 2003-2009