A Gasztrostúdiót kezdõlapomnak! | Felveszem kedvencnek!
 
 
 
Hirdetés

Recept
Vedd fel a könyvjelzőid közé a Mákos pudingos sütemény receptet vissza
Mákos pudingos sütemény

Ha az ember lánya barátnőket fogad éppen, akkor ez a finom kis mákos süti várja őket az asztalon. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
(Latsiától, helyenként módosítva)

Hozzávalók:
A tésztához:
15 dkg liszt,
7 dkg margarin,
8 dkg cukor,
1 tojás,
2 tk. sütőpor

Töltelékhez:
5 dl tej,
1 csomag vaníliapuding,
50 dkg mák,
2 dl tejföl,
7-8 evőkanál cukor,
1 cs vaníliás cukor.

A tetejére:
2 tojás,
6 dkg porcukor,
20 dkg túró.

Elkészítés:
A tejet felfőzzük a pudinggal, belekeverjük a kétféle cukrot, a mákot és tejfölt. Ezután a tészta hozzávalóit jól elkeverjük és egy kikent, lisztezett kerek jénai tálba tesszük. Ráöntjük a pudingos keveréket és 180 fokos előmelegített sütőben fél óra alatt megsütjük. Amíg sül, szétválasztjuk a tojásokat, a sárgáját kikeverjük a porcukorral, a fehérjét felverjük és belekeverjük a sárgájába a túróval együtt. Rákenjük a sütire és további 10-15 perc alatt készre sütjük.Melegen a legjobb, de hidegen is finom.

György Ottilia receptje

Védje a környezetét és a természetet! Ne nyomtasson feleslegesen! A Magyarországi papaírfelhasználás évente 10 millió fa életébe kerül.

Szponzorált ajánlatok
Tárkonyos pulykaragu leves
Fokhagymás sajtleves
Csokis tallér
5 kérdés a grillezésről

Add a Startlaphoz


Hirdetések




 
 
Honlapkészítés











Copyright Varga Media és Marketing Iroda 2003-2011